Sevgili Öğrencilerimiz,

Öncelikle Taşkışla’ya hoş geldiniz diyorum. Yıllar süren disiplinli çalışmanızın karşılığını aldınız ve  ülkemizin en iyi mimarlık fakültesinde eğitim almaya hak kazandınız. Hepinizi bu üstün başarılarınızdan ötürü gönülden tebrik ediyorum.

Önümüzdeki dört yıl boyunca İTÜ Mimarlık Fakültesi’nde, her biri alanlarında en yetkin hocalarınızla birlikte olacaksınız. Sizlere burada sadece seçtiğiniz alandaki mesleki eğitimi vermekle yetinmeyecek, ülkemizin yarınlarında söz sahibi olan, düşünen, araştıran ve sorgulayan bireyler olarak yetişmeniz için yardımcı olacağız. Bu dört yılı kendiniz için en verimli şekilde geçirmeniz en büyük hedefiniz olmalı.

Her yıl olduğu gibi bu sene de dönemin ilk haftasını fakültemizi, müfredatı ve diğer konuları tanıma fırsatı bulacağınız oryantasyon haftası olarak planladık. Çeşitli seminerlerle sizleri bilgilendirecek, okulumuzu tanıtacağız. Fakülte, Temel Stüdyo ve bölüm web sayfalarımızda eğitiminiz ile ilgili olarak bilmeniz gereken tüm bilgiler mevcut. Resmi sosyal medya hesaplarımızı da takip etmenizi istiyoruz. Alışma devresini en hızlı ve rahat bir şekilde geçirmeniz için tüm hazırlıklarımızı yaptık ve sizlerle derslerinizde ve stüdyo çalışmalarınızda birlikte olmayı heyecanla bekliyoruz.

Bir kez daha hepinizi üstün başarılarınızdan dolayı kutlar, 2022-23 akademik yılının tüm yeni ve mevcut öğrencilerimiz için verimli geçmesini diler, sevgilerimi sunarım.

Prof. Dr. Murat Gül

İTÜ Mimarlık Fakültesi Dekanı

 

Dear Students,

First of all, I would like to welcome you to Taşkışla. You have worked hard over the years and earned the right to study at the best architecture faculty in our country. I sincerely congratulate you all for these outstanding achievements.

For the next four years, you will be at ITU Faculty of Architecture with professors who are the most competent in their fields. We will not only provide you with vocational training in the field you have chosen, but also help you to become individuals who have a say in the future of our country, think, research and question. We expect you to spend these four years in the most productive way for your future.

Similar to previous years we have planned the first week of the term as the orientation week, where you will have the opportunity to get to know our Faculty, curriculum, and other subjects. We will inform you through various seminars and introduce our school. Our Faculty, Basic Studio and departmental web pages contain all the information you need to know about your education. We also recommend that you follow our official social media accounts. We have now completed all our preparations for you to experience the adaptation period in the fastest and most comfortable way, and we look forward to seeing you in your classes and studios.

Once again, I congratulate all of you for your outstanding achievements, wish the 2022-23 academic year to be productive for all our new and returning students.

Best wishes,

Professor Murat Gül

Dean