Sevgili Öğrencilerimiz,

Öncelikle fakültemize hoş geldiniz diyorum. Yıllar boyunca çok çalıştınız, tatillerinizden fedakarlık ettiniz ve ülkemizin en iyi mimarlık fakültesinde eğitim almaya hak kazandınız. Hepinizi bu üstün başarılarınızdan ötürü gönülden tebrik ederim.

Bizler için her Eylül ayı yeni bir başlangıç, heyecan ve gurur vesilesi. Yeni öğrencilerimizin ilgisi ve enerjisi bizleri de motive etmekte. Bu akademik yıla COVID-19 salgınının oluşturduğu olağanüstü koşullarda başlasak da bu duyguları hiç eksilmeyen bir şekilde tekrar yaşamaktayız.

Önümüzdeki dört yıl boyunca ülkemizin en iyi üniversitelerinden birinde, her biri alanlarında en yetkin hocalarınızla birlikte olacaksınız. Sizlere burada sadece seçtiğiniz alandaki mesleki eğitimi vermekle yetinmeyecek, ülkemizin yarınlarında söz sahibi olan, düşünen, araştıran ve sorgulayan bireyler olarak yetişmeniz için yardımcı olacağız. Sizlerden beklentimiz bu dört yılı kendiniz için en verimli şekilde geçirmeniz.

İçinde bulunduğumuz pandemi süreci nedeniyle önümüzdeki yarıyıl sizlere uzaktan eğitim yolu ile ulaşacağız. Bu çerçevede birinci dönem Temel Stüdyo eğitimlerimizi ve bölüm derslerinizi sizleri tasarım süreci ile tanıştırmak ve mesleğe ilk adımlarınızı atmak adına hazırlıyoruz. 19 Ekim’de başlayacak olan eğitim döneminin ilk haftasını fakültemizi, müfredatı ve diğer konuları tanıma fırsatı bulacağınız oryantasyon haftası olarak planladık. Çeşitli online seminerlerle sizleri bilgilendirecek, sosyal medya platformları üzerinden okulumuzu tanıtacağız. Fakülte, Temel Stüdyo ve bölüm web sayfalarımızda eğitiminiz ile ilgili olarak bilmeniz gereken tüm bilgiler mevcut. Resmi sosyal medya hesaplarımızı da takip etmenizi öneririz. Alışma devresini en hızlı ve rahat bir şekilde geçirmeniz için tüm hazırlıklarımızı yaptık ve sizlerle derslerinizde ve stüdyo çalışmalarınızda birlikte olmayı heyecanla bekliyoruz.

Bir kez daha hepinizi üstün başarılarınızdan dolayı kutlar, 2020-21 akademik yılının tüm yeni ve mevcut öğrencilerimiz için verimli geçmesini diler, sevgilerimi sunarım.

Prof. Dr. Murat Gül
İTÜ Mimarlık Fakültesi Dekanı

 

Fakülte Web Sayfaları:

İTÜ Mimarlık Fakültesi Web Sayfası: https://mim.itu.edu.tr/

İTÜ Mimarlık Fakültesi Öğrenci İşleri Web Sayfası: https://www.mimogis.itu.edu.tr/

İTÜ Mimarlık Fakültesi Temel Stüdyo Web Sayfası: https://tesfoundationstudio.wordpress.com/

Fakülte Sosyal Medya Hesapları:

Instagram: @itutaskisla

 

Dear Students,

Welcome to Taşkışla! For many years you have worked hard, made many sacrifices to succeed and have finally been qualified to study in the best architectural school in our country. I would like to congratulate all of you for this outstanding achievement.

Each September is a fresh start that brings us new excitement and sense of pride. The curiosity and synergy of our new students motivates us, and we begin a new academic year with much enthusiasm. Despite the difficult times due to the COVID-19 pandemic our positive outlook for this new semester has not changed.

In the next four years you will be studying at one of the best universities in Turkey under the guidance of the most experienced academic staff in their respective fields. Throughout your time in our faculty you will find plenty of exciting options to enhance your education through our many partnerships with local and international institutions as well as opportunities for double degrees within the Faculty.

Due to the pandemic we will be conducting our courses in the upcoming fall semester through distance education. We are structuring your first year departmental courses and the Foundation Studio to enable you to encounter the design process and begin your journey in your respective fields. We will be starting off the semester on October 19 with an orientation week where we will be providing you with information regarding our Faculty, your curriculum and other relevant information. We will be providing online information sessions and giving you tours of our school through our social media platforms. You will be able to access information on your studies through the Faculty, Departmental and Foundation Studio web sites. We encourage you to follow our official social media platforms. We are ready to ease you through the initial weeks where you will get accustomed to our courses and studio environment.

I would also like to express that here in Taşkışla we will not only provide you with the best professional and academic education but also assist you in your personal development as inquisitive and accomplished individuals. I trust that you will take this opportunity and spend your time here in the most productive manner.

Once again, on behalf of my faculty, I would like to extend my sincere congratulations, and wish all our new and returning students a very successful 2020-21 academic year.

With my best wishes,

Professor Murat Gül
Dean of ITU Faculty of Architecture